Ana Sayfa Trabzon Haber Marjinal Muhtardan açıklamalar

Marjinal Muhtardan açıklamalar

vakfıkebir haber/Çarşı Muhtarı Gökhan Bahadır, diğer görevini yürüten muhtarlardan kendisini ayıran bir özelliğe sahip. Bahadır, hem kendisine yürüttüğü muhtarlık görevini en iyi şekilde temsil ediyor hem de eğitimine aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2017 Cumartesi 22:13
Marjinal Muhtardan açıklamalar

Çarşı Muhtarı Gökhan Bahadır, diğer görevini yürüten muhtarlardan kendisini ayıran bir özelliğe sahip. Bahadır, hem kendisine yürüttüğü muhtarlık görevini en iyi şekilde temsil ediyor hem de eğitimine aralıksız devam ediyor.

Eğitimine KTÜ Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünde başlayıp şimdi ise Avrasya Üniversitesi Ana Bilim Dalı Kamu Yönetimi Yerel Yönetimler Tezli Yüksek lisans Programını bitiren, halihazırda da Açık öğretim fakültesinde kamu yönetimi bölümüne  başlayıp devam eden Bahadır,  “Üniversite Eğitimime ilk başta Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünde başladım, daha sonra Avrasya Üniversitesi Ana Bilim Dalı Kamu Yönetimi Yerel Yönetimler Tezli Yüksek lisans Programını başlayıp 2 ay önce bitirerek diplomamı elime aldım. Şimdi ise açık öğretim fakültesine kaydımı yaparak Kamu Yönetimi bölümüne başladım.. Dünyada devam etmekte olan siyonizme karşı, yerel politikacılar kendini sürekli olarak yenilemeli. Bop projesine karşı ancak daha eğitimli gençlik ve yerel politikacıların kendini yetiştirmesi ile baş edebiliriz. Sorgulamadan uzak olan birçok yerel yöneticilerimiz, muhtarlarımız bu çağda maalesef anlatılamayacak kadar geri kalmış durumda. Sizlerin de bilmiş olduğu üzere bir çok muhtarımız ilkokul mezunu bile değil, şahsi fikrim ‘muhtarlık için kriterler değişmeli’. Yani bir muhtarın en azından orta öğretim mezunu olması gerekiyor..

Yaş kriteri konusuna da değinen Bahadır, “Yaş kriterli önemli, neden seçilme yaşı 18 oluyor da 70 sonrası seçilme yaşı engeli olmuyor? “ diyerek şu cümleye yer verdi, “Çünkü zaten o yaş sonrası o yönetici kısıtlı kişi oluyor. Gençlerimizin önü her konuda, her daim açık olmalı. İşte bu yüzden ülkemizin geleceği için, hem mahalle hem de ilçelerimizin ve illerimizin geleceği için bu vurguladığım cümleler çok önemli.” Dedi.

Muhtar Bahadır, 3.üniversite yolunda emin adımlarla devam ederken, katıldığı bir çok seminerlerle de kendisini  kanıtlamış bir isim.Genç Muhtar Bahadır, cümlelerine burada  son verirken tüm Müslüman Aleminin ramazan bayramını da kutladı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dolmuşa zam geldi

Dolmuşa zam geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir