Ana Sayfa Kültür & Sanat KUPA BAŞBAKANDA

KUPA BAŞBAKANDA

'Kupa Başbakanda' adlı yeni kitap 8 Aralık'ta piyasada olacak...

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 22:04
KUPA BAŞBAKANDA

Alınteriyle kazanılmasının yanı sıra, spor hukuku ve temel hukuka göre çoktan Trabzonspor’a verilmesi gereken 2010-2011 Şampiyonluk Kupası’nın TFF tarafından Fenerbahçe Kulübü’nden henüz alınmaması bu ülkenin bir ayıbı ve bu kitabın konusudur.
Bugünün Türkiye’sinde, istediğini milletvekili, bakan, bakan yardımcısı, müsteşar, belediye başkanı, vali, muhtar yapabilen bir ‘yetkili’ var. O’nun, Türk Futbol Tarihi’ne geçen, hukuk dışı yollarla elde edilen bir Şampiyonluk Kupası’nı sahibine vermesi konusunda yetkisiz/çaresiz olduğu düşünülemez.

Bir kişiye/kuruma yapılan haksızlığın tüm topluma/kurumlara yapılmış olarak algılandığını göz önüne alarak, Trabzonspor Kulübü’ne ve taraftarlarına yönelik halen sürdürülen adaletsizliğin bir an önce sonlandırılmasını talep ediyoruz. Sporla ilgili olsun olmasın, her yurttaşın bu hukuk mücadelesinde taraf olması gerektiğine inanıyoruz.

Bu kitap ve yazarı, söz konusu adaletsizliğe ve başlatılan hukuk mücadelesine tanıklık etmekte, konunun “zaman aşımına” uğratılmaması için sorumluluk çağrısı yapmaktadır.

Yazar: Hasan Al
Heyamola Yayınları

* Kitap 8 Aralık'ta piyasada olacak. İzin verilirse Trabzonspor Mali Genel Kurulu'nda yapılacak olan kampanyaya destek için satışa sunulacak. Ayrıca Türkiye'nin her yerinde imza ve söyleşilerle kampanya geniş kitlelerle paylaşılıp sürdürülen adaletsizlik için halkımız bilgilendirilecektir.
(Heyamola Yayınları)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir