Ana Sayfa Trabzon Haber KTÜ'de yaprak dökümü

KTÜ'de yaprak dökümü

KTÜ’den emekliye ayrılan Prof. Dr. Ahmet Ulusoy İstanbul’da bir üniversiteye gitmek üzere Trabzon’a veda etti

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2017 Çarşamba 11:29
KTÜ'de yaprak dökümü

KTÜ’den emekliye ayrılan Prof. Dr. Ahmet Ulusoy İstanbul’da bir üniversiteye gitmek üzere Trabzon’a veda etti. KTÜ’nün dışa açılan önemli yüzlerinden biri olan Ulusoy ilginç bir veda mesajı yayınladı. Öte yandan KTÜ’ye Sivas’tan gelen ve Botanik dalında önemli yeri olan Prof. Dr. Münevver ve Atalay Sökmen çifti de emekliye ayrılıp KTÜ’ye veda ederek  Konya’da özel bir üniversiteye gitti.

KTÜ’DEN 3 öğretim üyesi daha emekliye ayrılıp Trabzon’a veda etti. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ulusoy, KTÜ’den ayrılma kararı aldı. Ulusoy, veda mesajında; “1980-84 döneminde öğrenci, 1986 yılında Araştırma Görevlisi, 2004 yılında profesör olduğum KTÜ'den gidiyorum. Bunca dostluğu, güzellikleri, zor günleri, mutlulukları, sevgiyi, saygıyı, hüznü, kızgınlıkları hülasa her duygunun enlerini içime gömerek bu şehirden gidiyorum.” dedi.

SÖKMEN ÇİFTİ KONYA’DA

BİR ÖZEL ÜNİVERSİTEYE GİTTİ

Gidenler arasında dünyada bilim insanlarının başvurdukları en önemli veri tabanlarından kabul edilen Thomson Reuters'in "Dünyadaki En Etkili Bilim İnsanları Listesi"nde Türkiye'den yer alan 9 kişiden 2'si olan Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) görevli Münevver ve Atalay Sökmen çifti de yer alıyor. Sökmen çifti KTÜ’ye veda ederek emekliye ayrıldı. ayrılarak emekliye ayrılacaklar. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde öğretim üyesi olacak olan Sökmen çiftinin bugüne kadar 100’den fazla bilimsel yayını bulunuyor. Bir özel firmaya danışmanlık hizmeti de veren Sökmen çifti Suudi Arabistan’ın King Saud Üniversitesinin de bilimsel temsilcisi olacaklar. Sırf temsilci olmaları için Suudlu yöneticilerin Sökmen çiftine yılda 1 milyon liraya imza attırdıkları ileri sürüldü. KTÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atalay Sökmen, bir röportajında Türkiye'den tüm bilim alanlarında 9 kişinin yer aldığı listede eşiyle birlikte bulunmasının gurur verici olduğunu söylemişti.

 

Öte yandan KTÜ Rektör’ü Prof. Dr. Süleyman Baykal Sökmen çiftinin KTÜ’ye Sivas’tan geldiklerini ve uzun zamandır ayrılmayı düşündüklerini söyledi. Özel firmalarla çalışmaları da bulunan çiftin KTÜ’de görev yaptığı branşın akademik seviye olarak yüksek bir noktada bulunduğu kaydedildi. KTÜ Rektör’ü Prof. Dr. Baykal, Prof. Dr. Ulusoy’un ayrılışı ile ilgili ise “Kapımız her zaman açık. Bir gün dönmek isterse KTÜ kendisiyle yine çalışır.” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da Kaza ucuz atlatıldı

Trabzon'da Kaza ucuz atlatıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir