Ana Sayfa Eğitim KTÜ'de seçim zamanı

KTÜ'de seçim zamanı

KTܒde bugün bin civarında öğretim üyesi rektörlük seçimi için oy kullanacak

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 09:21
KTÜ'de seçim zamanı

KTܒde bugün bin civarında öğretim üyesi rektörlük seçimi için oy kullanacak

KTÜ Rektörlük seçimi bugün yapılıyor. Mevcut Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal ile Prof. Dr. Orhan Aydın’ın yarışacağı seçimlerde bin 50 öğretim üyesi sandık başına gidecek. Öğretim üyeleri, Atatürk Kültür Merkezi Hasan Saka Salonu’nda sabah 08.00’den itibaren ilgili masalarda oy kullanabilmek için kayıt yaptıracak ve kurulacak 4 ayrı sandıkla birlikte KTÜ seçimini yaparak sonucu belirleyecek. Sonuçlar öncelikle Yükseöğretim Kuruluna gönderilecek ve ardından Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Adaylar ise seçime bir gün kala son mesajlarını verdiler. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, “Ben öğretim üyemizin sağduyusuna hep güvenmişimdir. İnşallah var olan barış, huzur ve akademik yatırımlardaki ivme bir sonraki yıllarda da devam eder.” dedi. Prof. Dr. Orhan Aydın ise seçimin üniversitede değişim ve yenilenme adına önemli bir fırsat olduğunu belirterek “Hayırlı olsun.” dedi. 

KARADENİZ Teknik Üniversitesi Rektörlük seçimi bugün yapılıyor. Mevcut Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal ile Prof. Dr. Orhan Aydın’ın yarışacağı seçimlerde bin 50 öğretim üyesi sandık başına gidecek. Öğretim üyeleri Atatürk Kültür Merkezi Hasan Saka Salonunda sabah 08.00’den itibaren ilgili masalarda oy kullanabilmek için kayıt yaptırarak. Kurulacak 4 ayrı sandıkla birlikte KTÜ seçimini yaparak sonucu belirleyecek. Sonuçlar öncelikle Yükseöğretim Kuruluna gönderilecek ve ardından Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Adaylar seçime bir gün kala ise son mesajlarını verdiler.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal yapmış olduğu açıklamada 4 yıl süreyle yapmış oldukları faaliyetlerin öğretim üyelerindeki yansımasını göreceklerini belirtti. Baykal “Bir 4 yıl daha üniversitede ne olacak, ne gidecek bunun kararı verilecek. Ben öğretim üyemizin sağduyusuna güvenmişimdir. KTܒnün aslında rotasını kimse değiştiremez. KTÜ Türkiye’nin köklü geleneklere sahip üniversitesi. Burayı yönetmek herkese nasip olmuyor. Bundan dolayı çok mutluyum. Benim için büyük bir şeref. Ben bu seçimin Trabzon, KTÜ, şahsım ve üniversitemin akademik ve idarî personeli için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah var olan barış, huzur ve akademik yatırımlardaki ivme bir sonraki yılda da devam eder. Öğretim üyeleri ve diğer elemanlarımızla birlikte devam etme imkânı buluruz.” dedi.  Prof. Dr. Orhan Aydın ise bu seçimin üniversitede değişim ve yenilenme adına önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Öğretim üyelerine seslenen Aydın “Aday olmayı medenî cesaretten öte bir sorumluluk olarak gördüğümü defalarca ifade ettim. Bu üniversitenin çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyor ve bunu başarabilecek potansiyelin üniversitemizde var olduğuna inanıyorum. Bu süreçte sizleri ziyaret ederek çok kıymetli vakitlerinizi aldım. Görüşmelerimiz sırasında, üniversitemizin geleceği adına çok değerli fikir, görüş ve önerilerinizi benimle paylaştınız. Daha güzel yarınlar adına heyecanıma ortak oldunuz. Beni daha da yüreklendirdiniz. Sabır ve güler yüzünüz için sonsuz şükranlarımı sunarım.” dedi.

KTÜ İÇİN OY İSTEDİ

KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Adayı ve KTÜ Makine Mühendisliği Termodinamik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Aydın, bugün KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak Rektörlük seçimiyle ilgili “Bu seçim, üniversitemizde değişim ve yenilenme adına önemli bir fırsattır.” dedi.

 

Aday olmayı medeni cesaretten öte bir sorumluluk olarak gördüğünü ifade eden Aydın, öğretim üyelerine son bir çağrıda bulunarak “Yarın üniversitemizde yeni bir seçim heyecanını birlikte yaşayacağız. Bu seçim, üniversitemizde değişim ve yenilenme adına önemli bir fırsattır. Aday olmayı medeni cesaretten öte bir sorumluluk olarak gördüğümü defalarca ifade ettim. Bu üniversitenin çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyor ve bunu başarabilecek potansiyelin üniversitemizde var olduğuna inanıyorum. Daha güzel yarınlar adına heyecanıma ortak oldunuz. Bu süreçte sizleri ziyaret ederek çok kıymetli vakitlerinizi aldım. Görüşmelerimiz sırasında, üniversitemizin geleceği adına çok değerli fikir, görüş ve önerilerinizi benimle paylaştınız. Daha güzel yarınlar adına heyecanıma ortak oldunuz. Beni daha da yüreklendirdiniz. Sabır ve güler yüzünüz için sonsuz şükranlarımı sunarım. Bütün kalbimle inanıyorum ki ülkemizin bu güzide kurumunu, kuruluşundaki ruha ve ufka uygun olarak birlikte ön sıralara taşıyacağız. Aklın ve kalbin ortak ikliminde, ufkumuzu ve enerjimizi birleştirerek nice güzel başarılara hep birlikte imza atacağız. Kapımızı ve gönlümüzü her zaman bütün KTÜ ailesine açık tutarak KTÜ'lü olmanın ayrıcalığını hep birlikte yaşayacağız. Bütün güzellikleri birlikte paylaşmak adına; sabırla, inançla, yürekle ve umutla yürüdük ve bugün çok daha güçlü yürüyoruz. Bu işlerin nasip olduğuna inanan biri olarak, yapılacak olan seçimin üniversitemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir