Ana Sayfa Eğitim KTÜ Hedefine Yaklaşıyor

KTÜ Hedefine Yaklaşıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesinin hedefleri arasında yer alan “uluslararası düzeyde tercih edilen bir üniversite olma” Yükseköğretim Kurulu (YÖK) raporunda olumlu olarak değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2017 Perşembe 15:57
KTÜ Hedefine Yaklaşıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesinin hedefleri arasında yer alan “uluslararası düzeyde tercih edilen bir üniversite olma” Yükseköğretim Kurulu (YÖK) raporunda olumlu olarak değerlendirildi. Yükseköğretim Kalite Kurulunca 2016 Yılı Kurumsal Geri Bildirim Raporunun “Yönetim Sistemi ve Kurumsal Karar Alma Süreci” bölümünde “KTÜ bünyesinde organize edilen ve/veya ortak olarak düzenlenen uluslararası bilimsel toplantıların desteklenmesi ve gerçekleştirilmesi uluslararasılaşma açısından çok olumlu bulunmuştur.” denildi. Raporun ilgili bölümünün devamında ise şu ifadeler yer aldı: “KTÜ’de uluslararasılaşmanın diğer parametreleri açısından daha fazla girişim ve faaliyette bulunulması (yabancı uyruklu öğretim elemanı, uluslararası ortak bilimsel araştırma ve projeler, uluslararası akademik ortaklıklar, vb), Dış İlişkiler Ofisi’nin bu konuları da içerecek şekilde daha aktif hâle getirilmesi ve bu çalışmaların genişletilmesi gibi hususlar gelişmeye açık olarak değerlendirilmiştir.”

90’ı aşkın ülkeden bin 275 yabancı uyruklu öğrencisi bulunan KTÜ’de Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) “uluslararasılaşma” hedefleri arasında öne çıkıyor. Her yıl KTÜ’ye gelen yabancı uyruklu öğrencilerin gerek uyum sürecinde gerekse Türkçe öğreniminde önemli katkılar sağlıyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir