Ana Sayfa Siyaset Koray Aydın’dan tutuklama tepkisi

Koray Aydın’dan tutuklama tepkisi

ESKİ Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi öğrencisi Selçuk Ulaş’ın tutuklanmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 12:23
Koray Aydın’dan tutuklama tepkisi

ESKİ Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi öğrencisi Selçuk Ulaş’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Aydın, “Selçuk kardeşimiz bölücü terör sempatizanları tarafından saldırıya uğramış ve buna göz yumulmuştur. Selçuk Ulaş'ın PKK terör örgütü yandaşlarının şikâyet ve ifadeleri üzerine tutuklanması, yargılanması adaletsizliktir. 

ESKİ Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin Ülkücü öğrencisi Selçuk Ulaş’ın tutuklanmasına tepki gösterdi.

Selçuk Ulaş, 21 Mayıs 2015'te Ankara Kızılay'da 2 PKK'lı öğrencinin saldırısına uğramıştı. Bu olayın ardından kendisine saldıran PKK mensupları şikâyetçi oldu. Suçsuz olduğu anlaşılınca mahkeme heyetince serbest bırakılan Ulaş'a adliye içinde onlarca PKK'lı öğrenci linç girişiminde bulunmuştu. Dün tekrar gözaltına alınan Selçuk Ulaş'ın "kaçma şüphesi" sebebiyle tutuklu yargılanmasına karar verildi.

TUTUKLU YARGILANMASI ADALETSİZLİKTİR

Ulaş’ın tutuklanmasını büyük üzüntü ve öfkeyle öğrendiğini belirten Koray Aydın, “Selçuk kardeşimiz tutuklandığı mahkeme öncesinde ayrıca bölücü terör sempatizanları tarafından saldırıya uğramış ve buna göz yumulmuştur. Selçuk Ulaş'ın PKK terör örgütü yandaşlarının şikâyet ve ifadeleri üzerine tutuklanması, 8,5 yılla tutuklu yargılanması adaletsizliktir. DTCF'de yıllardır nasıl bir terör yapılanması olduğunu hepimiz gördük. DTCF'den çıkan suikastçıların canlı bombaların eylemleri ortada.” dedi.

ÜNİVERSİTELER TERÖR YUVASI HÂLİNE GELDİ

 

Aydın açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Selçuk kardeşimiz bu ihanet şebekesine karşı bayrak, vatan ve mukaddesat için mücadele etmiş bir yiğittir. Üniversiteler terör yuvası hâline gelirken ses çıkaramayanlar, çanak tutanlar bugün ülküdaşlarımızdan neyin öcünü almaktadırlar? Bu ülkede sistemden önce adalet anlayışının değişmesi gerektiğini bir kez daha görmüş olduk. Bu adaletsizlik son bulmalı! Selçuk Ulaş yalnız değildir, kardeşimizdir, ülküdaşımızdır.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ümit Özdağ: 'Erdoğan darbe tarihini biliyordu

Ümit Özdağ: 'Erdoğan darbe tarihini biliyordu"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir