Ana Sayfa Güncel Haberler Kayyumdan önce bomba araması

Kayyumdan önce bomba araması

DİYARBAKIR'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın tutuklanmasından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan ve dün gece kentte gelen Cumali Atilla, göreve başladı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2016 Çarşamba 16:14
Kayyumdan önce bomba araması

Atilla, gelmeden önce binada bomba araması yapılırken, çevredeki güvenlik önlemleri de artırıldı.

 

 

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturması kapsamında tutuklanan Büyükşehir Belediyesi başkanı Gültan Kışanak'ın yerine İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirme ile kayyum olarak atanan Cumali Atilla, bugün göreve başladı. Atilla, Belediye binasına gelmeden önce Büyükşehir Belediye binasında bomba araması yapılırken, Kışanak ve Anlı'nın tutuklanmasını protesto nöbeti tutan bazı çalışanlar ve meclis üyeleri binadan dışarı çıkarıldı. Bomba araması bittikten sonra çalışanlar kimlik kontrolü yapılarak içeri alınırken, kayyum Cumali Atilla saat 07.30 sıralarında geniş güvenlik önlemleri altında Belediye binasına gelerek göreve başladı.

  BİNANIN ÇATISINA ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ YERLEŞTİRİLDİ

Büyükşehir Belediye başkanı Gültan Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı'nın gözaltına alındığı 25 Ekim gecesinden beri Belediye binası çevresinde alınan güvenlik önlemleri kayyum atanması ile birlikte artırıldığı görüldü. Belediye binasına giriş çıkış yapan personeller kimlik kontrolünden geçirilirken, binanın çatısına da özel harekat polislerinin yerleştirildiği görüldü.

  KAYYUM BAŞKAN SUR'A GİTTİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak atanan Cumali Atilla, bugün sabah saatlerine Belediye binasına gidip görevine başladıktan sonra, yine Kayyum ile yönetilen Sur ilçe Belediyesini ziyaret etti. Sur Belediyesinden Büyükşehir Belediye binasına kadar yürüyerek giden Atilla'ya, Sur Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Bilal Özkan eşlik etti. Caddelerde vatandaşlarla konuşan ve zaman zaman Kürtçe kısa diyaloglar gerçekleştiren Cumali Atilla'nın 2'si özel harekat polisi olmak üzere çok sayıda polis tarafından korunduğu görüldü. Atilla, durakta bekleyen vatandaşlarla sohbeti sırasında, durukların vatandaşların rahat etmesi için düzenlenmesi talimatını verdi.     DHA

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir