Ana Sayfa Trabzon Haber Kanalizasyonu Dereye Bağlamışlar

Kanalizasyonu Dereye Bağlamışlar

​​​​​​​Trabzon’un Düzköy ilçesinde ilçe belediyesinin yanı sıra kapatılan üç belde belediyesinin yaptıkları kanalizasyonun derelere bağladığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2017 Perşembe 15:42
Kanalizasyonu Dereye Bağlamışlar

Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, sorunun çözümü için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrüküçoğlu’ndan yardım istedi. Çelik, “Bütün akarlar dereye dökülüyor. Perişan bir durumumuz var. Derelere pislikten giremiyoruz. Her ırmakta bir kanalizasyon var. Acil olarak bu konuda bir çalışma yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Trabzon’un Düzköy ilçesinde ilçe belediyesinin yanı sıra kapatılan üç belde belediyesinin yaptıkları kanalizasyon derelere bağladığı ortaya çıktı. Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, sorunun çözümü için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrüküçoğlu’ndan yardım istedi. Çelik, “Düzköy’deki kanalizasyon için bizden önceki dönemlerde bayağı bir çalışma yapıldı. Ancak bu çalışma sağlık açısından çok zararlı bir hale geldi. Bütün akarlar dereye dökülüyor. Perişan bir durumumuz var. Derelere pislikten giremiyoruz. Her ırmakta bir kanalizasyon var. Acil olarak bu konuda bir çalışma yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu da konunun takibi için TİSKİ’ye talimat verdi. Düzköy Belediyesi ise kapatılan Çalköy, Çayırbağı ve Aykut belediyelerinin kanalizasyonlarının civardaki derelere bağlandığı ortaya çıkınca Düzköy Belediye Başkanı Abidin çelik, Büyükşehir’den yardım istedi. Çelik, Düzköy’deki bütün dereler çok kirli bir duruma geldiğini ve hiçbir dereye pislikten girilemediğini ifade ederek, “Düzköy’deki kanalizasyon için bizden önceki dönemlerde bayağı bir çalışma yapıldı. Ancak maalesef bu çalışma sağlık açısından çok zararlı. Şöyle ki bütün akarlar dereye dökülüyor. Perişan bir durumumuz var. Derelere pislikten giremiyoruz. Her ırmakta bir kanalizasyon var. Acil olarak bu konuda bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Çayırbağı’nda da bir kanalizasyon çalışması var. Yollar da çok berbat oldu. Bizin gücümüz bunları onarmaya yetmiyor. Bu konuda da bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz” biçiminde konuştu. GÜMRÜKÇÜOĞLU, TİSKİ’DEN RAPOR İSTEDİ Çelik’ten konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alan Başkan Gümrükçüoğlu da TİSKİ’ye talimat vererek acilen bir çalışma yapılmasını istedi. Gümrükçüoğlu, “Konu çok hassas. Bu konuyla ilgili acil bir çalışma yapılsın ve rapor oluşturulsun” dedi. Düzköy’de esnaflık yapan ve konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cemal Yavuz ise, “Düzköy, Çalköy, Çayırbağı, Aykut belediyeleri kendi imkanlarıyla yaptıkları şebekeleri burada dereye bağlamışlar. O dereler de Galanima Deresine bağlanıyor. Akçaabat Belediyesi de içme suyunu bu dereden alıyor. Acilen bu konuda bir şeyler yapılmalı” biçiminde konuştu.


YORUMLAR
  • yorum2017-06-17 12:16:31kenan

    Kurşunla ölmekle, mikroptan ölmek aynı şey bence. Çünkü ikiside insanlık dışı, insanları öldürüyor. Sorumlularda sadece seyrediyor. çok üzücü...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağaçtan düştü hayatını kaybetti

Ağaçtan düştü hayatını kaybetti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir