Ana Sayfa Trabzon Haber İtalya'dan o mahalleye vize çıkmıyor

İtalya'dan o mahalleye vize çıkmıyor

Trabzon'da her yıl onlarca vatandaşın İtalya'ya gitmek için vize aldığı belirtilirken özellikle 2006 yılından itibaren nüfus cüzdanında Trabzon Pelitli Mahallesi yazan hiç kimseye vize verilmediği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2017 Çarşamba 10:00
İtalya'dan o mahalleye vize çıkmıyor

Trabzon'da her yıl onlarca vatandaşın İtalya'ya gitmek için vize aldığı belirtilirken özellikle 2006 yılından itibaren nüfus cüzdanında Trabzon Pelitli Mahallesi yazan hiç kimseye vize verilmediği iddia edildi. Neden olarak ise rahip Andrea Santaro ve Hrant Dink cinayetlerin olabileceği ifade edildi. Daha önce Pelitli Mahallesi belde belediyesi iken başkanlık görevini yürüten Ömer Kayıkçı da bakanlık kanalıyla bir toplantıya katılmak için İtalya'ya çağrıldı. O dönem 6 belediye başkanına vize verilirken başkan Kayıkçı'ya vize verilmedi.

2006 yılındna beri Trabzon'un çeşitli ilçe yada mahallelerinden İtalya'ya gitmek isteyen herkese vize verilirken kimliğinde Pelitli Mahallesi yazak kişilere vize verilmediği ortaya çıkı. O dönem konsolosluğa davet edilen Kayıkçı, ''5 başkan vize veren konsolosluk beni ayağına çağırıyorsa ben ne oraya giderim ne de İtalya'ya'' diyerek seyahatini iptal ettiği öğrenildi. (karadeniz)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir