Ana Sayfa Trabzon Haber İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi

Trabzon Ziraat Mühendisleri Odası ve Of Ziraat Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen İSTİRİDYE Mantarı yetiştiriciliği eğitimi düzenlendi. Konuyla ilgili Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Şu Açıklamaları yaptı

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 20:07
İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi

Trabzon Ziraat Mühendisleri Odası ve Of Ziraat Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen İSTİRİDYE Mantarı yetiştiriciliği eğitimi düzenlendi. Eğitim Türkiyedeki sayılı uzmanlardan biri olan Ziraat Mühendisi Sibel GÜNDOĞDU Tarafından verildi.Katkılarından dolayı hocamıza yönetim kurulum adına teşekkür ederim.


Eğitime katılım sağlayan genç girişimcilerin Türk Tarımına ve bölge tarımına büyük katkıları olacağını biliyoruz.Bizler sadece bir ufuk açtık.Onlar Onların bölgemizdr farkındalık yaratacaklarını biliyoruz.Bizler de her zaman onların yanında onların destekçisi olacağımızın sözünü verdik.Bu sadece bir başlangıç. 
İSTİRİDYE MANTARI NEDİR;Taşıdığı yüksek besin değeri ve tıbbı özelliklerinin yanı sıra lezzetiyle adından sıkça bahsettiren,protein kaynağı.
Diyet yapan,şeker hastalığı ve hiper tansiyonu olan insanlara özellikle tavsiye edilir.Bağışıklik sisteöini güçlendirir,ayrıca anemiyi durduran ve tedaviedrn folik asit içermektedir.avucut için gerekli olan kalsiyum fosfor ve demir minetallerini,B1,B6,B12 ve C bitaminlerini içinde barındırmaktadır.
Beuin kanamaları,damar sertliğibve iltehaplara karşı koruyucudur.Yorgunluğu giderir,düşünme ve öğrenme yeteneğini geliştirir.
İnsan yaşamı için gerekşi Pantot Asidin%25'ini içermektedir.vb.
Mantarların İnsan yaşamı için gerekli bir çok faydası tesbit edilmiştir. Bu özellikletinden dolayı mantarların tıp alanında kullanımına yönelik çok sayıda araştırma yapılmaktadır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da boğulma vakası

Trabzon'da boğulma vakası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir