Ana Sayfa Dünya İfşa Ettiler

İfşa Ettiler

Posta / Emily ve Laura adındaki iki model kendilerine mesaj kutusundan gelen penis fotoğraflarına yanıtsız kalmadı. İki isim o tacizcileri sevgililerine ifşa etti

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma 14:06
İfşa Ettiler

Posta / Emily ve Laura adındaki iki model kendilerine mesaj kutusundan gelen penis fotoğraflarına yanıtsız kalmadı. İki isim o tacizcileri sevgililerine ifşa etti Emily Sears, aslen Avustralyalı olmasına rağmen Los Angeles çıkışlı bir manken. Diğer mankenler gibi o da fotoğraf çekimlerinden parçalar ve selfieler paylaşıyor Instagram'da. Yıllar geçtikçe, Emily 2.3 milyon hayranıyla daha çok iletişim kurmaya başladı. Ancak bunun da bir dezavantajı vardı: mesaj kutusuna düşen penis fotoğrafları. Normal bir günde en az iki üç penis fotoğrafı geliyor." dedi Emily. Dolayısıyla bu konuda bir şey yapmaya karar verdi: Kendisine çıplak fotoğraf gönderen erkekleri sevgililerine ifşa etmek. Örneğin bir kadına şu mesajı attı: Bunu söylediğim için gerçekten üzgünüm ancak sevgilin Instagram'dan mankenlere cinsel organının fotoğraflarını gönderiyor. Bunu sana söylüyorum çünkü kadınların birbirine sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Her erkeğin bu tarz şeyler yaptığını ve bunun seninle alakası olmadığını bilmeni istiyorum. Bundan daha iyisini hak ediyorsun. Emily

 FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

 

yalnız değildi, yine Los Angeles çıkışlı bir DJ olan arkadaşı Laura da aynı problemden şikayetçiydi. "Sanırım bir kız arkadaşa ilk gönderdiğim mesaj 2 sene önceydi. Yine mesaj kutumda bulduğum bir penis fotoğrafı ve saçma sapan benimle sevişmek istediğini söyleyen birisinden sonra." dedi Laura.

Engellemek için adamın profiline girdiğinde, neredeyse tüm fotoğraflarının sevgilisiyle olduğunu fark etti. Her fotoğrafın altında da sevgilisinin yazdığı güzel notlar bulunuyordu. Laura ne yaptı dersiniz? Tabii ki kızın profilini, ona iğrenç mesajlar gönderen adama attı. "Sanırım kadın adına üzüldüm. Ben de ona üzgün olduğumu belirterek bu konuşmanın ekran görüntüsünü attım. Ama bence sevgilisinin başka kadınlara nasıl davrandığını bilmesi gerekiyordu. Rolleri değişsek ve bu iğrençliği yapan benim erkek arkadaşım olsa bilmek isterdim kesinlikle." diyor Laura.

İkili, bunu gündelik bir alışkanlığa dönüştürdü. Erkeklerin profiline girip, partneri var mı bakıp mesaj gönderiyorlar. Bazen de bir eşin veya kız arkadaşın profilini alıp erkeğe atıyorlar. Fotoğrafları, kadınlara saygı duymayı hatırlamaları için atıyoruz. Sanırım insanların internet yüzünden kaybettikleri kontrol edilebilirlik özelliğini az da olsa geri getiriyor. Bir ekranın arkasına saklanmak insanlara sahte bir anonimlik hissi veriyor. Bunu yapmaya başladığımdan beri bu tarz mesajların sayısı azaldı, sanırım takipçilerim mesajı alıyor." dedi Emily.

İkili eşlerden veya sevgililerden her zaman geri dönüş alamayabiliyor. Ancak erkeklerin sevgililerinin profillerini görünce ilk tepkisi panikli bir özür oluyor. "Özürleri hep sahte geliyor. Bazen arkadaşlarının telefonu alıp yazdığını söylüyorlar. Ancak onları kamyonun altına attığımız kadar üzüldüklerini bile sanmıyorum hareketlerine." diyor Emily.

Kadınların yaşadıkları online zorbalığı anlatabildikleri için sadece mankenlerden değil çok daha fazla kadından destek topladılar.

Emily açıklamasında "Bu yalnızca çok takipçili mankenlerin başına gelmiyor. Bu kadınların online flörtleri reddettiği zaman yaşanıyor. Her kadının internette başına gelebilir, yolda yürürken gelebileceği gibi." diyor. İkili, erkekleri yaptıklarından sorumlu tutmaya devam edeceklerini söyledi ve başka kadınları da bu konuda cesaretlendiriyorlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir