Ana Sayfa Kültür & Sanat GENÇ AYDINLAR I. OLAĞAN GENEL TOPLANTISI YAPILDI

GENÇ AYDINLAR I. OLAĞAN GENEL TOPLANTISI YAPILDI

Aydınlar Ocağı'nın rehberliğinde kurulan Genç Aydınlar topluluğu ilk genel toplantısını 8 Aralık Cumartesi günü düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 16:46
GENÇ AYDINLAR I. OLAĞAN GENEL TOPLANTISI YAPILDI

 

Toplantıya Türkiye'nin dört bir tarafından gelen 82 üniversite öğrencisi katıldı.. Genç Aydınlar toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Genç Aydınlar Başkanı Burak Öztürk yaptığı açılış konuşmasının başlangıcında Genç Aydınların Türk Milliyetçiliğini şiar edinmiş, Atatürk ilke ve inkılâplarına yürekten bağlı gençler tarafından oluşturulduğunu belirtti.. Burak Öztürk, Genç Aydınların daha çok üniversite öğrencileri arasında kurulmuş olup çalışmalarını da bu genç beyin ve dinamiklerle çeşitlendirmeye devam edeceğini dile getirmiştir. Burak Öztürk, Genç Aydınların öncelikli hedefinin gençlerin Aydınlar Ocağı'nda Türk milliyetçiliği çizgisinde eğitilmesi ve daha sonra Aydınlar Ocağı'nın gelecekteki kadrolarını oluşturabilecek düzeye getirilmesinin gerektiğine dikkat çekti.

Daha sonra söz alan Genç Aydınlar Genel Sekreteri Zafer Morova genel olarak Yönetim Kurulu yapılanmasında bahsettikten sonra sözü Yönetim Kurulu Üyelerine verdi.

İlk olarak söz alan Organizasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdi Sözen, bu sene gerçekleştirecekleri organizasyonlardan kısaca bahsetti. Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Doğancan Aydın kültürel geziler, tiyatrolar ve çeşitli sportif faaliyetlerin Genç Aydınlar bünyesinde olduğunu ve en yakın zamanda düzenlenecek olan faaliyetlerin üyeler ile paylaşılacağını katılımcılara aktardı.

Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zemfira Aliyeva, fikir birliği içerisinde olduğumuz kurum ve kuruluşlar ile en yakın zamanda iletişime geçip ortak çalışmalara imza atacaklarını belirtmiştir. Medya ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Resul Talas, basın ile aradaki iletişimi daha da güçlendirilip çalışmalarında medya mensupları ile beraber hareket edeceklerini ifade etti.

Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çetinkaya, okuma grupları, münazara yarışmaları, makale yazımları ve eğitim seminerlerinin Genç Aydınlar bünyesinde en kısa zaman içerisinde hizmet vereceğini belirtmiştir. Sayman Eser Kolenoğlu, üyelere mali tablolar hakkında bilgi vermiş ve onay almıştır. Başkan Yardımcısı Tuğçe Sena Kara, teşkilatlanma çalışmalarında genel olarak kadın eksikliğine dikkat çekmiş ve uygulayacakları projeler ile bu eksikliğin kapatılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Yardımcısı Burak Özdemir, Genç Aydınların üyelerinin ekseriyetinin üniversite öğrencisi olduğunu vurgulayarak teşkilatlanma sürecinde üniversitelere daha çok önem vereceklerinin altını çizmiştir.

Son olarak söz alan Aydınlar Ocağı Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner, konuşmasında Aydınlar Ocağı'nın gençliğe verdiği değeri vurgulamış ve bu genç topluluğun her zaman yanlarında olacağının altını çizmiştir.

Aydınlar Ocağı I. Olağan Genel Toplantısına üniversiteli gençlerin yanında MHP İstanbul 2. Bölge Başkanı Mahmut Yalçın ve MHP İstanbul İl Yöneticisi Ali Yetkin’de katılmışlardır. Genç Aydınlar ileride yapacağı organizasyonlarda üniversiteli Türk Milliyetçilerinin aralarına katılmalarını ve bu katılım ile büyük bir enerji yakalayarak ile birlikte daha büyük organizasyonlar düzenlemeyi hedefliyor.

 

Genç Aydınlar Mail Adresi: gencaydinlar@hotmail.com.tr – Twitter: gencaydinlarr – Facebook: http://www.facebook.com/groups/276276992484397/ sayfaları aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir