Ana Sayfa Trabzon Haber Firari avukat darbe valisi olacaktı

Firari avukat darbe valisi olacaktı

Darbenin gerçekleşmesi halinde firari avukat Y.Y.’ın Trabzon Valisi yapılacağı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2017 Perşembe 16:29
Firari avukat darbe valisi olacaktı

Darbenin gerçekleşmesi halinde firari avukat Y.Y.’ın Trabzon Valisi yapılacağı ortaya çıktı

Darbe Olsaydı, Kente Vali Olacaktı

TRABZONDA FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürürken, Çaykaralı iş adamı H.S. itiraflarında, darbe sonrası kentin valisinin firari Avukat Y.Y. olacağının toplantılarda konuşulduğunu itiraf etti. Tutuklu iş adamı H.S. itiraflarında, Trabzon Belediye Başkanlığı görevine M.Z.nin, Çaykara Kaymakamlığına ise H.A. adlı kişinin getirileceğini de ekledi. Bu arada polis FETÖ/PDY üyesi olduğu iddia edilen firari Avukat Y.Y.yi Türkiyede arıyor.   

İtirafçı Oldular, Her Şeyi Anlattılar

TRABZON ve Gümüşhanede itirafçı olan iki hukukçunun verdiği ifadeler doğrultusunda yeni gözaltıların yapılacağı ileri sürüldü.  Trabzon Bahçecik Ceza ve Tutukevinde kalan bir hukukçunun ifadesinde örgütün toplantılarına katılanların isimlerini verdiği öğrenildi. Halen tutuklu olan itirafçının cezaevindeki koğuşu ayrılırken, Gümüşhanedeki hukukçunun ise kendisine FETÖ Lideri Gülenin saatini hediye getirenlerin isimlerini verdiği öğrenildi. 

Darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde valilik koltuğuna firari avukat Y.Y.nin oturacağı ortaya çıktı. İş adamı H.S., darbecilerin vali ve belediye başkanını belirlediğini söyledi.

DARBE GERÇEKLEŞMEYİNCE FİRAR ETTİ

Trabzonda FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürürken, Çaykaralı iş adamı H.S., darbe sonrası kentin valisinin firari Avukat Y.Y. olacağının toplantılarda konuşulduğunu itiraf etti. Tutuklu iş adamı H.S., Trabzon Belediye Başkanlığı görevine M.Z.nin, Çaykara Kaymakamlığına ise H.A. adlı kişinin getirileceğini sözlerine ekledi. Bu arada operasyonlar öncesinde gözaltına alınacağını öğrendiği için firar ettiği ileri sürülen  FETÖ/PDY üyesi Avukat Y.Y.tüm yurtta aranıyor. Firari avukata bilginin A.Ü. adlı komiser tarafından verilip verilmediği araştırılıyor.

İTİRAFÇI OLDULAR, İSİMLERİ VERDİLER

Trabzon ve Gümüşhanede tutuklu bulunan itirafçı iki hukukçunun verdiği ifadeler doğrultusunda yeni gözaltıların yapılacağı öğrenildi.  Trabzon Bahçecik Ceza ve Tutukevinde kalan bir hukukçunun ifadesinde örgütün toplantılarına katılanların isimlerini verdiği öğrenildi. Halen tutuklu olan itirafçının cezaevindeki koğuşu ayrılırken, kısa bir süre sonra serbest kalacağı belirtildi. Gümüşhanedeki hukukçunun ise kendisine FETÖ/PDY Lideri Fetullah Gülenin saatini hediye getirenlerin isimlerini verdiğin ve tahliye olduğu öğrenildi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da boğulma vakası

Trabzon'da boğulma vakası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir