Ana Sayfa Eğitim Eylemci liselilere ceza geliyor

Eylemci liselilere ceza geliyor

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü son günlerde liselerde baş gösteren bildiri olaylarına karşı uyarı niteliğinde bir resmi yazı yayımladı.

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2016 Pazar 17:27
Eylemci liselilere ceza geliyor

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü son günlerde liselerde baş gösteren bildiri olaylarına karşı uyarı niteliğinde bir resmi yazı yayımladı.  Trabzon Lisesinin de içinde bulunduğu birçok lisenin okullarda bildiri yayımlaması üzerine Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, bildiri yayımlayanlar ve eylemlerde bulunanlar hakkında işlem başlatacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamada, yazılı ve görsel medyada siyasî çıkar amaçlı kullanılarak yıpratılmakta ve dolayısıyla okulların imajlarını zedelediklerini belirterek şu ifadelere yer verildi:

SİYASÎ İÇERİKLİ BİLDİRİ YAYIMLANMASI SUÇTUR

Son günlerde Bakanlığımızın bazı güzide kurumlarının isimleri yazılı ve görsel medyada siyasî çıkar amaçlı kullanılarak yıpratılmakta ve dolayısıyla imajları olumsuz etkilenmektedir. Söz konusu haberlerde okul adı belirtilmekle beraber öğrenci ya da personel adı geçmemektedir. Öğrenci ve veli adı kullanılmadan basında yer alan bu bildirilerin öğrenci ve veli kaynaklı olmaktan çok bazı siyasî çevreler ve STK'lar taralından organize edildiği anlaşılmaktadır. İzin alınmadan öğrenciler ve kurumsal kimliği kullanarak okullar üzerinden bu mahiyette siyasî içerikli bildiri yayımlanması suçtur.

KATILANLAR HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK

 

Okul yönetimi ve öğretmenlerin taraf olmadığı bir konuda okul adının geçmesi, niyetin provakatif ve öğrencilerin istismarına yönelik olduğunu açıkça göstermektedir Öğrencilerimizin bu tarz eylemlerin içine çekilmek istenmelerinin iyi niyetli girişimler olmadığı görülmektedir. Söz konusu fiil ve davranışları yapanlar ile bunlara katılanlar hakkında meri mevzuat çerçevesinde işlem yapılması ve buna göre tarafların da sorumlu davranmaları gerekmektedir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir