Ana Sayfa Bölgesel Erzurum'daki olaylara K.T.Ü.de protesto

Erzurum'daki olaylara K.T.Ü.de protesto

Trabzon Haber-Fatih Eğitim Fakültesi öğrencileri olayları protesto etti

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 21:41
Erzurum'daki olaylara K.T.Ü.de protesto

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)'ne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi (FEF) Öğrenci Derneği üyeleri, Ankara Üniversitesi DTCF'de ve Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde meydana gelen olaylarla ilgili yürüyüş yaptı.

Her iki üniversitede de terör örgütü yandaşlarının okuldaki öğrencilere yönelik baskı ve engellemeleri protesto etmek için bir araya gelen Öğrenci Derneği üyeleri, yerleşke içerisinden başladıkları yürüyüş sonunda basın açıklaması yaparak dağıldı.

"Bozkurtlar eğilmez, Dil-Tarih geçilmez" gibi sloganlarla tepkilerini duyurmaya çalışan öğrenciler adına konuşan KTÜ FEF Öğrenci Derneği Başkanı İslam Yılmaz, "Üniversitelerde örgütlenen bölücü terör yandaşlarının hedefinde Milliyetçi-Ülkücü gençlik bulunmaktadır" dedi.

Yılmaz, "Hiç çekinmeden, milliyetçi gençlerin üzerine saldırıp, canlarına kastetmektedirler. Bütün bu olanları kendine has olgunluk ve sessizlikle izleyen ülkücü gençlik, meşru müdafaa durumuna geçerse bunu yargılamamak lazımdır. Büyük Türk Milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği üzere, 'Türkiye Türklerindir'. Bunun aksi kesinlikle düşünülemez" diye konuştu.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir