Ana Sayfa Gündem Ertekin FETÖ'den tutuklanmıştı

Ertekin FETÖ'den tutuklanmıştı

TRABZON’DA bir dönem Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Halil İbrahim Ertekin, Uşak’ta vali yardımcısıyken FETÖ soruşturması kapsamında 5,5 ay hapis yattıktan sonra dün serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2017 Pazar 14:17
Ertekin FETÖ'den tutuklanmıştı

TRABZONDA bir dönem Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Halil İbrahim Ertekin, Uşakta vali yardımcısıyken FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmıştı. 5,5 ay Balıkesir Cezaevinde yatan Ertekin, önceki gün mahkemeye çıkmadan savcılık soruşturması ile serbest bırakıldı.

FETÖ soruşturmasından Uşakta vali yardımcısı iken tutuklanan Eski Trabzon Vali Yardımcılarından Halil İbrahim Ertekin serbest bırakıldı.

 

Denizlide vali yardımcısıyken Trabzon Vali Yardımcılığına atanan ve Trabzonda kısa sürede başarılı çalışması ile dikkat çeken, özellikle STKlarla valilik arasındaki ilişkilerde yöntem ve uygulamaları ile halkın da sempatisini kazanan Ertekin, Uşaka vali yardımcısı olarak atandıktan sonra FETÖ soruşturmasından gözaltına alındı, ardından da tutuklandı. Balıkesir Cezaevinde 5,5 ay tutuklu kalan Ertekin savcılık soruşturmasından sonra serbest kaldı. Mahkemeye çıkarılmadan serbest kalan Ertekin şimdi yeniden görevine dönecek. Ertekin, FETÖ örgütü ile hiçbir dönem hiçbir ilişkisinin olmadığının 5,5 aylık soruşturmadan sonra hukuki gerekçeler ile tespit edildiğini belirterek, Bizde devlete küsme olmaz. Görevimin başında yeniden bu yüce millete hizmet edeceğim dedi. 


YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir