Ana Sayfa Gündem Erdoğan: El Bâb hâllolmak üzere

Erdoğan: El Bâb hâllolmak üzere

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye'nin El Bâb bölgesinde yürütülen operasyonun tamamlanmak üzere olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz ne diyoruz, 'Biz bir ölürüz bin diriliriz.' İşte El-Bab'ta ne oldu, bini aşkın DEAŞ'lı orada öldürüldü. Benim Kilis’ime, Gazantep’ime saldıranlarla hesabım var" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 20:53
Erdoğan: El Bâb hâllolmak üzere

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye'nin El Bâb bölgesinde yürütülen operasyonun tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. İzmir'de FSRU Projesi (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, neredesin ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman da bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Bunlar ne saf insanlar. Tabii gideceğiz. Boşuna mı biz 'terörden arındırılmış güvenli bölge' diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır sabır sabır, anlamadılar; o zaman 'Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil, orada da gideceğiz' dedik. İşte şimdi El Bâb neredeyse hâllolmak üzere ve Silahlı Kuvvetlerimiz Özgür Suriye Ordusu'yla (ÖSO) beraber orayı da hallediyor."     

Erdoğan, daha sonra Tire ilçesindeki açılışta yaptığı konuşmada da şu ifadeleri kullandı:

"Diyorlar ki 'Bu işin bir diplomatik yanının olması lazım.' Olmadığını kim söylüyor sana? Biz çevrede, koalisyon güçleriyle beraberiz çalışıyoruz, Rusya ile aynı şekilde, İran'la aynı şekilde, bütün bunlarla görüşmek suretiyle bir taraftan da bunu yapıyoruz. Aynı şekilde Suudi Arabistan, Katar, bütün bunlarla görüşerek bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bize kimse diplomasi dersi vermesin. Biz dersimizi iyi biliyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz.

Bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini alır. Canımız acıyor farkındayız ama onlara da gereğini yaparız. Biz ne diyoruz, 'Biz bir ölürüz bin diriliriz.' İşte El-Bab'ta ne oldu, bini aşkın DEAŞ'lı orada öldürüldü. Benim Kilis’ime, Gazantep’ime saldıranlarla hesabım var."


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir