Ana Sayfa Trabzon Haber Dost kazığı

Dost kazığı

Dükkanın ihalesine girmek isteyince hem parasından oldu hem arsasından.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2017 Salı 12:56
Dost kazığı

Dükkanın ihalesine girmek isteyince hem parasından oldu hem arsasından.

İpekyolu Ayakkabıcılar Sitesi’nde çalışan Ali Aydoğdu, iddiaya göre, dost bildiği esnaf arkadaşının mağduru oldu. Ayakkabıcılar Sitesi’ndeki bir dükkanı 2 yıl boyunca kiracı olarak çalıştıran Ali Aydoğdu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi dükkanı satılığa çıkarınca ihaleye girmek istedi.

Vergi borçları nedeniyle ihaleye giremeyen Aydoğdu, iddiasına göre arkadaşı tarafından dolandırılma sürecini şu sözlerle anlattı: “Ayakkabıcılar Sitesi’nde kiracısı olduğum dükkan Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarıldı. Ben de dükkanı satın almak istedim ama ihaleye giremedim çünkü vergi borcum vardı. Burada esnaflık yapan Kamil Turan’dan rica ettim. Sonuçta kendisi tanıdığımız, bildiğimiz bir esnaftı.

Ona güvendim ve ‘Benim yerime ihaleye gir, dükkanı al, paranı sana verdiğimde dükkanın tapusunu verirsin, veremezsem de sende kalır’ dedim. O da ‘tamam olur kardeşim’ dedi ve benimle anlaştı. Şimdi ise resmiyette kendimi savunamadığım için ne paramı veriyor ne de buralara uğruyor. Dükkan ihalesine girdi, tapuyu aldı, ben de parasını ödeyebilmek için 150 bin liralık arsamı 80 bin liraya sattım ve parasını ödedim.

Ardından tapuyu da parayı da alıp kayıplara karıştı. Bizden kaçıyor, yalanlar söylüyor, el altından da dükkanı 90 bin liraya satmaya çalışıyor. Ben de bu sebeple dükkanın camına ‘husumetli dükkandır’ diye yazı yazdım” dedi. Kamil Turan ise anlatılanları yalanlayıp, “Ben kimseyle anlaşmadım, ihaleye girip aldım” dedi.

Karadeniz gazetesi


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir