Ana Sayfa Trabzon Haber CHP-MHP karşı karşıya geldi

CHP-MHP karşı karşıya geldi

CHP, Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci’nin açıklamalarına yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2016 Cuma 16:11
CHP-MHP karşı karşıya geldi

CHP, Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci’nin açıklamalarına yanıt verdi. MHP’li Birinci’nin CHP’yi “Kürtçülük yapan, FETÖ militanlarının hamisi ve emperyalistlerden yan yana”biçiminde suçlamasına sert yanıt veren İl Başkanı Güngör MHP’yi ise başkanlık üzerinden eleştirdi.

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci’nin açıklamalarına yanıt verdi. MHP’li Birinci’nin CHP’yi “Kürtçülük yapan, FETÖ militanlarının hamisi ve emperyalistlerden yan yana” biçiminde suçlamasına sert yanıt veren İl Başkanı Güngör MHP’yi ise başkanlık üzerinden eleştirdi.

ATATÜRK TARTIŞMASI

CHP’yi “Atatürk’ün kemiklerini sızlattığı” gerekçesiyle eleştiren Birinci’ye yanıt veren Güngör asıl kemikleri sızlatanın MHP olduğunu iddia etti. MHP’nin başkanlığa destek vererek Atatürk’ün kurduğu Meclisin tasfiyeye çalışıldığını ileri süren Güngör “Biz Atatürk’ün kemiklerini sızlatmayız. Onun kurduğu ve bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin yılmaz bekçisiyiz. MHP’nin başkanlık sistemine destek vermesi ile meclisi devre dışı bırakmak ve Türkiye’yi tek adam rejimine teslim etmek istemesini anlamakta güçlük çekiyoruz.” diye konuştu.

YENİKAPI’DA BAŞKANLIK VAR MIYDI?

 

Güngör açıklamasına şöyle devam etti: “Cumhuriyet Halk Partisi tek adam rejimine karşıdır ve özgürlükleri savunur. Tek adam rejimini savunanlara ise bu halk önüne konduğunda sandıkta gereken cevabı verecektir. Bölünme rejiminin ilk aşaması olan Başkanlık sistemine CHP asla izin vermeyecek ve Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonuna kadar bedeli ne olursa olsun savunacağız. MHP’ye tavsiyemiz muhalefete muhalefetlik etmek yerine iktidar partisinin bu yanlış politikalarına muhalefet etmesidir. Yenikapı’da Genel Başkan’ımızın yaptığı 12 maddelik açıklama ortadır. Yenikapı’da başkanlık mı vardı çoğulcu demokrasi mi? Yenikapı’da parlamenter sistem mi vardı, tek adam rejimi mi?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da okulsuz mahalle

Trabzon'da okulsuz mahalle

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir