Ana Sayfa Bölgesel Baz istasyonu tepki çekti

Baz istasyonu tepki çekti

Trabzon’da her gün binlerce vatandaşın şifa bulmak için gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde cep telefonlarının çekmediği gerekçesi ile baca görünümlü baz istasyonları kurulduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2017 Pazartesi 13:09
Baz istasyonu tepki çekti

Trabzon’da her gün binlerce vatandaşın şifa bulmak için gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde cep telefonlarının çekmediği gerekçesi ile baca görünümlü baz istasyonları kurulduğu ortaya çıktı.

HASTANENİN ÇATISINDA

Türkiye’de bir dönem kanser yapıyor diye karşı çıkılan GSM operatörlerinin baz istasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Her gün binlerce hastanın şifa bulmak için gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nin çatısına 2 GSM operatörünün baz istasyonu kurduğu ortaya çıktı.

ÖLÇÜMLER YAPILDI MI?

Fazla dikkat çekmemesi için baca görünümü verilen baz istasyonlarının ayrıca Onkoloji Servisi’ne çok yakın olması da dikkatlerden kaçmadı. Gerekli ölçümlerin yapılıp yapılmadığı bilinmeyen baz istasyonları ile ilgili 10 yıllık sözleşmenin yapıldığı ve bu süre dolmadan sökülemeyeceği iddia edildi.

TELEFONLAR İÇİN KURULDU

Hastane yetkilileri ise kurulan baz istasyonlarının her yıl periyodik olarak ölçümlerinin yapıldığı için herhangi bir tehlike arz etmediğini belirttiler. İstasyonların ayrıca telefonların daha iyi çekmesi için kurulduğu belirtildi.

Haber: Kemal BEKTAŞ karadeniz gazetesi


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir