Ana Sayfa Son Dakika Başbakan Erdoğan:Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkardık

Başbakan Erdoğan:Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkardık

Trabzon Haber-Başbakan Erdoğan, "Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkarıyoruz. Bize giydirilmek istenen o dar elbiseyi reddediyor artık ufkumuzun sınırlarını aşıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 13:13
Başbakan Erdoğan:Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkardık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Türkiye İnovasyon Haftası''nın açılışında konuştu.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin genç, dinamik, üretken, çalışkan, zeki bir iş gücüne sahip olduğunu vurgulayarak, "Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkarıyoruz. Bize giydirilmek istenen o dar elbiseyi reddediyor, bugün artık kalıplarımızı, bugün artık ufkumuzun sınırlarını aşıyoruz" dedi.

"Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin 'Made in Turkey' görürsünüz" diyen Erdoğan, "Şunu herkes bilsin ki, bu dünya üzerinde artık biz varız, Türkiye var ve inşallah ebediyyen de var olacak. Biz, hiçbir konuda, ama hiçbir konuda kompleks sahibi olamayız. Biz ezik olamayız. Biz, kendisine güvensizlik içinde bir millet olamayız" şeklinde konuştu.

Tarih entrikadan ibaret gösteriliyor

Gençlerin tarihi doğru şekilde okur ve anlarsa, ecdadını doğru şekilde tanırsa, o zaman gençliğin önünde hiç kimsenin duramayacağını belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:


"Birileri, bizim tarihimizin savaştan, kılıçtan, entrikadan, iç çekişmelerden, maalesef haremden ibaret olduğunu iddia ediyor. Fetih dediğiniz kavram, kusura bakmayın, savaşarak, birilerinin boynunu kopararak, işgal ederek, sömürmek için yeni topraklar elde etme girişimi değildir. Fetih, tam tersine, kapılardan önce kalpleri açma girişimidir..Ama, bizim tarihimizi şekillendiren, bizim tarihimize damga vuran, bizim medeniyetimize yön veren kalemden ve kitaptan hiç kimse bahsetmiyor, bahsetmek istemiyor"

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir