Ana Sayfa Trabzon Haber Askeri alanlarda kiralık tehlikesi

Askeri alanlarda kiralık tehlikesi

Trabzon’daki askeri alanların çevresindeki konutların yasaklara rağmen kayıt dışı olarak yabacılara kiralanması büyük tehlike arz ediyor.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2017 Pazartesi 10:46
Askeri alanlarda kiralık tehlikesi

Trabzon’daki askeri alanların çevresindeki konutların yasaklara rağmen kayıt dışı olarak yabacılara kiralanması büyük tehlike arz ediyor.

400 METRE YASAĞI

Trabzon’da gün geçtikçe yabancı sayısının artmasının güzel yanları kadar risk oluşturduğu alanlar da söz konusu! Öyle ki askeri alanlarda yabancıların barınmasına yönelik kanunlar yabancıya kayıt dışı konut kiralama işlemleri nedeniyle çiğneniyor. 400 metre yasağına rağmen askeri alanlara çok yakın noktalarda yabancılara kiralanan konutlar tehdit oluşturuyor.

YETKİLİLER UYARDI

Trabzon’da da sonradan etrafı yerleşim alanına dönüştürülen Erdoğdu Naci Doğan Kışlası, Söğütlü İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Boztepe Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı çevresinde kayıt dışı olarak yabancılara kiralanan konutlar büyük risk oluşturuyor. Yetkililer, ev sahiplerinin dairelerini kiraya verirken askeriyeye veya Valiliğe mutlaka bildirmeleri uyarısı yapılıyor.

2565 SAYILI KANUN

Askeri alanda yer alan arazilerin ve mülklerin yabancılara satışı ve kiralanması konusundaki sınırlamaları içeren 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’ndan sonra yürürlüğe giren 2644 Sayılı Tapu Kanunu’nda yabancıların toprak edinimi ile ilgili yapılan yeni düzenlemelerin ardından yabancılara konut satışı Genelkurmay’ın iznine bağlandı.

Haber: Kemal BEKTAŞ karadeniz gazetesi


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir